TGSI-006 нерѓосувачки челик тактилни столпчиња / предупредување столпчиња со carborundum инсерти

TGSI-006 нерѓосувачки челик тактилни столпчиња / предупредување столпчиња со carborundum инсерти

Краток опис:

Бренд: JBP тактилни ИНДИКАТОР Цел: Да се ​​обезбеди насока насоки, или предупредувачките трепкачи во аеродром, железничка станица, јавна пешачка патека, лесна железница, трговски центар, скали и рампи за лица со оштетен вид. Материјал: 304/316 / 316L не'рѓосувачки челик (морска Одделение) тактилни земјата површини Индикатор Студ / Лента / Плоча / плочка Спецификација: 25x35x5 мм / 35x280x5mm Пакување: Стандардна извоз картон, 240 единици / ЦТН, 360 единици / ЦТН; 720 единици / ЦТН (или лични пакување) Цена: $ 0.45- $ 0,8 MOQ: 100 ...


 • Слободен достапноста примерок: Да
 • Бесплатен превозот цена: Да за некои мали производи; НЕ за големи делови
 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Delivery time: 15-30 days depended on q'ty of order
 • Usage: at least 8 years
 • :
 • детали за производот

  спецификации

  Тагови производ

  Бренд: JBP тактилни ИНДИКАТОР

  Цел: Да се ​​обезбеди насока насоки, или предупредувачките трепкачи во аеродром, железничка станица, јавна пешачка патека, лесна железница, трговски центар, скали и рампи за лица со оштетен вид.

  Материјал: 304/316 / 316L не'рѓосувачки челик (морска Одделение) тактилни земјата површини Индикатор Студ / Лента / Плоча / плочка

  Спецификација: 25x35x5 мм / 35x280x5mm   

  Пакување: Стандардна извоз картон, 240 единици / ЦТН, 360 единици / ЦТН; 720 единици / ЦТН (или лични пакување)

  Цена: $ 0.45- $ 0,8

  MOQ: 100 единици

  Забелешки: Потврдете со сите од Австралија и Нов Зеланд стандарди (AS / NZS: 1428), се лизга отпорни и различни дизајни и материјали. Лесно да се инсталира, УВ стабилна.

  Ние сме во состојба да примероци, како вашиот дизајн потоа да ги испратите на вас на нашата сметка (Исклучување на патент модели). Цената примерок ќе бидат опфатени со нас се додека не се вклучени нов калап. Ние веруваме дека ќе биде вашиот најдобар партнер во оваа област.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Капацитет: 180 тони / месец
  Сертификат: ISO9001: 2009 и TS16949: 2009
  достапна OEM услуги

  Производител и снабдувач на изгубени инвестиции одлеаноци восок во јаглероден челик и легирани челични светска класа, е еден од големи професионални производство инвестиции кастинг бази во Кина. Нашите одлеаноци се извезуваат на пазарите во Австралија, Нов Зеланд, Европа, Америка, итн

  Нашите главни производи се: Тактилни индикатори, железнички делови, воз компоненти, авто кастинг делови, градежни машини делови, компоненти тешка опрема, заби и адаптери, совети и игли, итн

  OEM услуга кастинг на располагање во согласност со барањата на клиентите

  Одлеаноци Опис:

  Кастинг процесот: изгубени восок кастинг / инвестициски кастинг / Растворлив стакло прецизност кастинг

  Кастинг Толеранција ISO / GB CT9

  Кастинг капацитет: Дебелина на ѕидот над 8мм, должина помала од 1 метар, тежина меѓу 100gram и 100kgs

  Лиење Материјал:  Обичен јаглероден челик, ниска легура на челик

  Кастинг Стандард: ISO, DIN, GB, ААР, БС.

  Сертификат: ISO9001: 2002, TS16949: 2002

  Кастинг Карактеристики:
  1) Изгубени восок процес, инвестиции одлеаноци Растворлив стакло дизајн процес 

  2) Материјали: јаглероден челик, од легиран челик, челик за алат
  3) ISO9001, TS16949 леење
  4) Произведени од страна на искусни технички персонал
  5) Мали наредби прифаќаат
  6) Капацитет на производство: 1800ton месечно

  7) Совршен тест способноста 
  8) одобренија за безбедност / квалитет: DIN, ANSI, ASTM, BSI, ЦНС, JIS
  9) Специјални обработка: полирање, позлата, и собранието

 • Поврзани производи