Штанцување делови / CNC печат делови / Лист метал печат / удрен производи

Штанцување делови / CNC печат делови / Лист метал печат / удрен производи

Краток опис:

  Company Manufacturer (more than 16 years’ experienced factory)Exporter (export from 2005 year) Main export market Western Europe North America Western Asia Accept OEM/ODM Service, Accept trial orders Material Stainless Steel, Carbon Steel, Titanium sheet, Brass, Copper, etc producing Process Metal Stamping, Machining, Welding, Bending, Grilling, etc Thickness & Tolerance Stamping thickness: 0.5-15mm,Tolerance:±0.1mm Surface Treatment Polishing, Powder Coating, Zin...


 • Слободен достапноста примерок: Да
 • Бесплатен превозот цена: Да за некои мали производи; НЕ за големи делови
 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Delivery time: 15-30 days depended on q'ty of order
 • Usage: at least 8 years
 • :
 • детали за производот

  спецификации

  Тагови производ

   

  компанијата Производител (повеќе од 16 години искусни фабрика) Извозник (извоз од 2005 година)
  Главниот пазар за извоз Западна Европа, Северна Америка, Азија
  прифати OEM / ODM служба, прифати судењето наредби
  материјал Од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, титаниум состојба, месинг, бакар, итн
  Постапка за производство на Метал печат, обработка, заварување, свиткување, жар, итн
  Дебелина и толеранција Сузбивање дебелина: 0.5-15mm, толеранција : ± 0.1mm
  Површински третман Полирање, боени, цинк позлата, исчистат, Сликарство, итн
  дизајн Како за на корисникот дизајн, идеја и мостри; Како на примероци, ние може да обезбеди геодетски и цртање
  пакување Пластична кеса, картон, палети, иверица кутија, Рашири-фолија и палети
  инспекција Сопствена инспекција 
  Трето инспекција партија достапна на барање на купувачот

 • Претходно:
 • Следно:

 • Капацитет: 180 тони / месец
  Сертификат: ISO9001: 2009 и TS16949: 2009
  достапна OEM услуги

  Производител и снабдувач на изгубени инвестиции одлеаноци восок во јаглероден челик и легирани челични светска класа, е еден од големи професионални производство инвестиции кастинг бази во Кина. Нашите одлеаноци се извезуваат на пазарите во Австралија, Нов Зеланд, Европа, Америка, итн

  Нашите главни производи се: Тактилни индикатори, железнички делови, воз компоненти, авто кастинг делови, градежни машини делови, компоненти тешка опрема, заби и адаптери, совети и игли, итн

  OEM услуга кастинг на располагање во согласност со барањата на клиентите

  Одлеаноци Опис:

  Кастинг процесот: изгубени восок кастинг / инвестициски кастинг / Растворлив стакло прецизност кастинг

  Кастинг Толеранција ISO / GB CT9

  Кастинг капацитет: Дебелина на ѕидот над 8мм, должина помала од 1 метар, тежина меѓу 100gram и 100kgs

  Лиење Материјал:  Обичен јаглероден челик, ниска легура на челик

  Кастинг Стандард: ISO, DIN, GB, ААР, БС.

  Сертификат: ISO9001: 2002, TS16949: 2002

  Кастинг Карактеристики:
  1) Изгубени восок процес, инвестиции одлеаноци Растворлив стакло дизајн процес 

  2) Материјали: јаглероден челик, од легиран челик, челик за алат
  3) ISO9001, TS16949 леење
  4) Произведени од страна на искусни технички персонал
  5) Мали наредби прифаќаат
  6) Капацитет на производство: 1800ton месечно

  7) Совршен тест способноста 
  8) одобренија за безбедност / квалитет: DIN, ANSI, ASTM, BSI, ЦНС, JIS
  9) Специјални обработка: полирање, позлата, и собранието

 • Поврзани производи