Гума делови / украсениот гумени делови / калапи гумени делови

Гума делови / украсениот гумени делови / калапи гумени делови

Краток опис:

Specifications molded rubber part, samples can be ready in 7-10days after receiving customer’s drawing. Description: Material: comply to RoHS, silicone or rubber Hardness: 8 to 95 shore A, tolerance can be ±5 shore A, for some special products, we can reach ±3 shore A tolerance Color: for rubber, usually black, for silicone, can be in any color as you want Machine type: 50 to 400 tons Molding service: we have our own mold workshop which have 12 sets of CNC machines and provide comp...


 • Слободен достапноста примерок: Да
 • Бесплатен превозот цена: Да за некои мали производи; НЕ за големи делови
 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Delivery time: 15-30 days depended on q'ty of order
 • Usage: at least 8 years
 • :
 • детали за производот

  спецификации

  Тагови производ

  спецификации

  украсениот гумени дел,
  примероци можат да бидат подготвени во 7-10days по добивањето цртање купувачи.

  • Опис:
   • Материјал: е во согласност со RoHS, силикон или гума
   • Цврстина: 8 до 95 Shore А, толеранција може да биде ± 5 брегот А, за некои посебни производи, може да достигне ± 3 брегот толеранција
   • Боја: за гума, обично црна, за силикон, може да биде во било која боја колку што сакате
   • тип на машина: 50 до 400 тони
   • Лиење на услуги: ние си имаме свој мувла работилница која има 12 комплети на CNC машини и да се обезбеди компресија / трансфер / вбризгување на гумени калапи
  • Мувла / примероци доведе работно време:
   • За прототип мувла, обично во рок од 7 дена
   • За масовно производство на мувла, обично во 2 недели
   • За некои специјални калапи, може да биде во 30days, особено за некои автомобилската гума калапи
   • Мали наредби се добредојдени

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Капацитет: 180 тони / месец
  Сертификат: ISO9001: 2009 и TS16949: 2009
  достапна OEM услуги

  Производител и снабдувач на изгубени инвестиции одлеаноци восок во јаглероден челик и легирани челични светска класа, е еден од големи професионални производство инвестиции кастинг бази во Кина. Нашите одлеаноци се извезуваат на пазарите во Австралија, Нов Зеланд, Европа, Америка, итн

  Нашите главни производи се: Тактилни индикатори, железнички делови, воз компоненти, авто кастинг делови, градежни машини делови, компоненти тешка опрема, заби и адаптери, совети и игли, итн

  OEM услуга кастинг на располагање во согласност со барањата на клиентите

  Одлеаноци Опис:

  Кастинг процесот: изгубени восок кастинг / инвестициски кастинг / Растворлив стакло прецизност кастинг

  Кастинг Толеранција ISO / GB CT9

  Кастинг капацитет: Дебелина на ѕидот над 8мм, должина помала од 1 метар, тежина меѓу 100gram и 100kgs

  Лиење Материјал:  Обичен јаглероден челик, ниска легура на челик

  Кастинг Стандард: ISO, DIN, GB, ААР, БС.

  Сертификат: ISO9001: 2002, TS16949: 2002

  Кастинг Карактеристики:
  1) Изгубени восок процес, инвестиции одлеаноци Растворлив стакло дизајн процес 

  2) Материјали: јаглероден челик, од легиран челик, челик за алат
  3) ISO9001, TS16949 леење
  4) Произведени од страна на искусни технички персонал
  5) Мали наредби прифаќаат
  6) Капацитет на производство: 1800ton месечно

  7) Совршен тест способноста 
  8) одобренија за безбедност / квалитет: DIN, ANSI, ASTM, BSI, ЦНС, JIS
  9) Специјални обработка: полирање, позлата, и собранието

 • Поврзани производи